Jarní kytička z údolí Rokytné

2. dubna 2017 v 20:20 | Hanka |  Příroda ČR

Včera byl den spíše letní než jarní, využili jsme tedy teplého slunečného počasí a odpoledne vyjeli do přírody. Vydali jsme se opět na jih, pro změnu však na Znojemsko do Přírodního parku Rokytná u Rešic.
Chodili jsme údolím řeky Rokytné poblíž Spáleného mlýna minimálně čtyři hodiny a s nadšením fotili. U mě to nadšení zhruba po dvou hodinách pominulo, bylo mi příšerné vedro, a to jsem na sobě měla jen tričko, a začaly protestovat snad všechny klouby. Terén nebyl místy extra schůdný a když k tomu připočítám neustálé shýbání, klekání a lehání ... no, moje věkem a bídnou životosprávou zhuntované tělo dostalo pěkně zabrat.
Doufám, že se vám bude líbit co jsem nafotila, jsou to převážně jarní květiny - seřadila jsem je podle abecedy.


Dymnivka dutá se vyskytovala většinou ve stínu, ale pár kousků jsem objevila i na slunci.Jaterník podléška - moje oblíbená jarní kytička místy tvořila v lese krásné modré koberce.Křivatec žlutý se fotí dost špatně, aspoň tedy mně.

Plicník lékařský jsem objevila jen na několika málo místech.Sasanka hajní byla v lese rovněž zastoupena v poměrně malém množství.

Zapalice žluťuchovitá nebývá k vidění všude, ale v údolí Rokytné jí roste celkem dost.Během několika dnů rozkvetou i petrklíče, včera jsem viděla jejich drobná poupata, ta jsem však nefotila.

Když už jsme chodili kolem řeky, musím vložit i pár záběrů vody ...... čekali jsme, že jí bude v korytě Rokytné mnohem víc ...... vody bylo v řece málo, zato naplavenin spousta, proto jsem raději fotila odrazy v čistších úsecích ...... to je ze včerejšího výletu všechno.


Užijte si pěkné dny v novém týdnu!


 


Aktuální články

Reklama