Znovu na jižní Moravě

22. března 2017 v 21:21 | Hanka |  Příroda ČR

Dnes bych vám ráda ukázala záběry, které jsem pořídila minulý týden v pátek. Přítel měl dovolenou, předpověď počasí vypadala slibně, proto jsme se opět vypravili na jižní Moravu na známá i dosud neprobádaná místa Moravského Toskánska.
Vyjeli jsme už v sedm hodin ráno, pro mě to byl šílený čas, jsem zvyklá spát minimálně do osmi a v pátek jsem musela vstát o dvě hodiny dřív ... hrůza a děs!!!
Na předem vytipované místo jsme se dostali před půl devátou. Tentokrát jsme s sebou měli stativy, jenže ráno se nad krajinou vznášel opar a místo, které jsme chtěli fotit, bylo v protisvětle.
No, tak to nám tedy nevyšlo!
Nic se nestalo, jeli jsme dál a zastavili nedaleko Čejče, což je obec v okrese Hodonín ...... potom jsme popojeli k Násedlovicím, ale tam jsme se zdrželi jen chvilku ...... počasí nebylo špatné, ale sluníčko se často schovávalo ... zajeli jsme k Vrbici na Břeclavsku ...... a potom přímo do Vrbice vyfotit vinné sklípky ...... vesnice je pěkná, sklípky zajímavé, ale nedají se dost dobře vyfotit kvůli značnému množství sloupů, drátů a různých značek. Bohužel i kvůli dalším nelichotivým věcem, jako jsou sutiny, poházený stavební materiál, ... apod. Škoda, nafotila jsem poměrně dost snímků, ale většina z nich se z vyjmenovaných důvodů nedá použít ...... podstatně delší fotografickou zastávku jsme si udělali u pole mezi Velkými Bílovicemi a Vrbicí. Na tohle místo jezdíme dost často. Pole bylo naštěstí suché, proto jsme po něm mohli v klidu chodit. Stativ jsem nechala v autě, protože foukal tak silný vítr, že bylo lepší fotit z ruky ...... některým z vás budou tyto záběry nejspíš povědomé, už jsem je měla na blogu několikrát, jenom v různých ročních dobách ...... pohled na Vrbici přes zvlněná pole ...... přesunuli jsme se do Šardic na Hodonínsku ...... a pak jsme se nějakou dobu pohybovali v jejich okolí. Šardické biopásy jsem na blogu ještě neměla. Nepodařilo se mi je dost dobře vyfotit a jako naschvál ani nesvítilo sluníčko ...

... tohle je místo mezi Šardicemi a Stavěšicemi ...... konečně se ukázalo slunce, ale bylo v oparu ...... když jsme se vraceli, biopásy byly pěkně osvětlené, proto jsem je vyfotila ještě jednou ...... naše cesta končila u Karlína na Hodonínsku, to už se začalo počasí hodně kazit ...... fotila jsem z ruky třístovkou na značnou vzdálenost za velice špatného světla a silného větru. Musela jsem dost ořezávat, takže jsou fotky hodně zrnité, tři jsem zkusila v barvě i v černobílém provedení ...... v pátek jsem nafotila přes čtyři stovky záběrů, hodně jich však skončilo v koši.

Během dne jsme uskutečnili ještě jednu zastávku na místě, které jsme zahlédli ze silnice. Zítra nebo pozítří vám to místo ukážu na fotkách.

Mějte se všichni skvěle a užívejte si příjemné jarní dny! ☼ 

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama