Únor 2017

Moravské Toskánsko na konci února

26. února 2017 v 21:37 | Hanka |  Příroda ČR

Po třech týdnech jsem se včera konečně dostala do přírody a zrovna vyšlo nádherné počasí. Vydali jsme se na jižní Moravu, abychom zmapovali terén na pozdější fotografování. Moravské Toskánsko nás přitahuje jako magnet, a nejen nás, fotografové z ČR i z ciziny se k tomuto nádhernému koutu naší země slétají jako vosy na med.
Na jihu nebylo po sněhu ani památky, zato jsme se všude bořili do mazlavého bahna. Nebylo vůbec snadné dostat se na některá vytipovaná místa.
To by snad na úvod stačilo, raději se podívejte, co jsem vyfotila. Hodně snímků vám bude povědomých, protože podobné už jsem měla na blogu několikrát, jenom v jiném ročním období.


Nejprve několik širších záběrů krajiny ...

... zde je důkaz, že se nezadržitelně blíží jaro ...... a tohle už jsou místa, která neustále lákají spousty fotografů ...

... některé záběry jsem pořídila vícekrát, ale za různých světelných podmínek ...

... tuto kapličku určitě mnozí z vás poznávají, ta bývá častým předmětem zájmu mnoha fotografů ...

... v této roční době zde ovšem kromě nás nikdo další s fotoaparátem nebyl, ale ve vinohradech už se pilně pracovalo ...... fotila jsem z ruky, příště však si vezmu stativ, protože vzdálenost je značná a třístovku nedokážu udržet úplně v klidu ...... v jednu chvíli vyslalo sluníčko svazek paprsků, který vytvořil tuhle zvláštní atmosféru ...... na zvlněná pole je potřeba slunce dost nízko, aby byly vlny dobře nasvícené a prokreslené ...... ještě jeden pohled do krajiny na silnici klikatící se mezi poli a vinohrady ...... a na závěr, jak jinak, západ slunce ... nejdříve to vypadalo, že z něj nic moc nebude ...... naštěstí bylo ...... na posledním snímku jsou vidět Pavlovské vrchy s vysílačem na Děvíně ...... no, a to je na nějaký čas všechno.

Mějte se pěkně, užijte si hezky poslední dva únorové dny a těšte se na jaro! ☼

Vaše Hanka