Leden 2017

Konec ledna na Třebíčsku

29. ledna 2017 v 21:12 | Hanka |  Příroda Třebíčska

Mám takový dojem, že všude svítí sluníčko, jenom na Vysočinu nějak zanevřelo. Modrá obloha u nás nebyla vidět už celý týden, tedy skoro. Tuším, že ve čtvrtek se na chvíli kousek nebeské modři ukázal. Jediné plus je, že se od včerejška tvoří z mlhy krásná námraza. Včera jsem ven nemohla, vzala jsem si však foťák s sebou, když jsme jeli na pravidelnou nedělní návštěvu k přítelovým rodičům, a na zpáteční cestě pořídila několik snímků. Jsou poměrně smutné, chybí na nich barvy a navíc se krajina ztrácí v husté mlze, ale mně se docela zamlouvá jejich atmosféra.


Sníh už dávno není zářivě bílý, kolem silnic se kupí nahrnuté šedivé závěje ...

... stará cihelna u Čáslavic je romantickým místem i v nevlídném počasí ...

... mrzí mě, že jsem vám nemohla ukázat příjemnější fotografie, možná se to podaří někdy příště.

Užijte si ve zdraví a pohodě poslední dva lednové dny.Včerejší a dnešní odpoledne

21. ledna 2017 v 22:11 | Hanka |  Příroda Třebíčska

Včera a dnes odpoledne jsem se v letošním roce poprvé a podruhé dostala s fotoaparátem do přírody. Nafotila jsem toho od začátku roku sice dost, jenže to byly samé rodinné snímky z různých oslav. Potřebovala jsem nutně vypadnout na vzduch a fotit to, co mě nejvíc baví. Počasí je poslední dobou mrazivé, ale slunečné, proto je radost pobývat v přírodě.
Včera i dnes jsme se pohybovali převážně na Třebíčsku až do západu slunce.


Včerejší snímky od Hroznatína a Benetic.Dnes jsme zajeli k Číhalínu a Brtnici.
Dnešní první snímek je smutný, tento pohled se nám naskytl u silnice. Na balíku sena ležela kuna a vypadala, že spí, bohužel, nespala. Přestože je to škodná, bylo mi jí moc líto Plačící... další záběry už jsou veselé ...

... hejna drozdů seděla na jabloních a ozobávala loňská jablka. Jakmile jsme zastavili a vystoupili z auta, všichni drozdi ufrnkli a usadili se na stromech o kus dál. Teleobjektivem se mi podařilo pořídit pár záběrů, ale musela jsem dost ořezávat, takže jsou hodně zrnité ...... u nás nejsou stromy obalené sněhem ani námrazou, zato je všude na zemi spousta sněhu, a když svítí sluníčko, vypadá krajina kouzelně ...

... zastavili jsme na příjezdové cestě u jednoho zemědělského objektu, všude byl klid a najednou se odkudsi vynořila srnka. Byla poměrně blízko a vůbec neměla snahu utéct, podařilo se mi ji vyfotit, ale když jsem k ní šla blíž, přece jenom se rozhodla vzít do "srnčích" a mohutnými skoky vyrazila do bezpečí ...... víc živočichů už jsem nevyfotila. Sluníčko pomalu mizelo za obzor, ale několik snímků jsem ještě stihla. Tohle je kostel v Panské Lhotě ...... a kostel v Chlumu osvětlený posledními slunečními paprsky ...... pak už jsme zastavili jen jednou kvůli krásným barvám na východní obloze ...... tímto se s vámi na neurčito loučím a přeji příjemné zimní dny.