Prosinec 2016

Konec roku 2016, PF 2017

31. prosince 2016 v 23:32 | Hanka |  Příroda ČR

Všem návštěvníkům blogu, i jejich blízkým, přeji do nového roku zdraví a štěstí
a hodně elánu a úspěchů v osobním i pracovním životě.
K tomu přidávám několik zimních fotografií, které jsem pořídila ve čtvrtek a včera na Jihlavsku, kde je spousta sněhu, na Třebíčsku skoro žádný a přímo v Třebíči vůbec žádný.

Čtvrteční fotografie z okolí Třeště ...... koroptve jsem vyfotila včera z auta, seděly blízko silnice a vůbec se nebály ...... další záběry jsou opět od Třeště, ale z jiných míst než ve čtvrtek ...

... rok 2016 končí, pro někoho byl dobrý, někdo ho však neprožil zrovna nejlíp. Doufejme, že sedmnáctkový rok bude mnohem lepší, na to si s vámi v duchu připíjím.

Vaše Hanka
Konec podzimu na Třebíčsku

22. prosince 2016 v 21:11 | Hanka |  Příroda Třebíčska

Blíží se Vánoce, tak jsem si řekla, že vám "nadělím" ještě jeden článek, v letošním roce pravděpodobně poslední.
Minulou sobotu jsme si udělali krátký výlet po Třebíčsku. Počasí nám docela přálo, mlha a námraza, to je ta pravá pozdně podzimní nálada, a když ještě občas vykoukne sluníčko, nic lepšího si člověk-fotograf nemůže přát. Vlastně může, ale brát musí to, co je.

Tohle tedy bylo v sobotu 17. prosince pár kilometrů od Třebíče ...... některé snímky jsem odbarvila ...

... následuje několik detailů, jako třeba tahle ledová ryba na suchu ...... a samozřejmě jasná červeň šípků s bodličkami ledu ...... ještě jeden černobílý snímek ...

... na závěr list, který mi padl do oka na poli, ten se mi moc líbil ...... to je pro dnešek a nejspíš i pro letošek ode mě všechno.


Užijte si ve zdraví a pohodě

KRÁSNÉ VÁNOCE

Podvečer na Vysočině

10. prosince 2016 v 23:06 | Hanka |  Příroda ČR

Minulou sobotu jsem slíbila, že dám brzy na blog další fotky z naší vyjížďky na sever Vysočiny. Nějakým záhadným způsobem jsme se v podvečer ocitli na Novoměstsku u Jiříkovic. Do těch míst taky jezdíme poměrně často, nejvíc v zimě.

Takhle to u Jiříkovic vypadalo v sobotu 3. prosince před, během a po západu slunce ...... fotila jsem z různých míst a na všechny světové strany ...... barvy na obloze byly fantastické, ve skutečnosti vypadaly nádherně, na fotkách to není úplně ono ...... a je hotovo.

Dnes jsme se dostali ven na necelé dvě hodiny, něco málo jsem vyfotila, takže zase někdy na viděnou.

HankaPozdrav z Vysočiny

3. prosince 2016 v 23:23 | Hanka |  Příroda ČR

Dneska se po delší době konečně ukázalo sluníčko. Tedy ono se ukázalo častěji, bohužel však ve všední den nebo v neděli, kdy jsme nemohli vyrazit do přírody.
Dnes to tedy vyšlo, mrzlo, svítilo slunko a my vyjeli už dopoledne na Žďársko.

Je zvláštní, že téměř vždycky zastavíme nejdříve u valdíkovského rybníčku. Dnešek nebyl výjimkou, rybníček je totiž v každé roční době velice fotogenický.
Posuďte sami ...

... na rybníku byla slabá vrstva ledu, na okolní trávě ve stínu námraza, ale sníh žádný ...

... ve Valdíkově jsme se zdrželi asi půl hodiny a pak jsme se vydali na sever ...... na Žďársku už začala nefalšovaná zima ...

... zastavovali jsme na různých místech. Někde byl jenom sněhový poprašek, někde naváté závěje, že jsme do nich zapadli až po kolena ...... dva ledové detaily a pro dnešek končím.Pravděpodobně se ukážu poměrně brzy znovu, protože jsem nafotila ještě další záběry, které bych vám ráda ukázala.


Prozatím se mějte krásně a užívejte v klidu a pohodě adventní dny! ♥

Vaše Hanka