Říjen 2016

Tohle si nenechám jen pro sebe

30. října 2016 v 21:41 | Hanka |  Západ slunce

No, a jsem tady zase, ačkoliv jsem opravdu původně neměla v úmyslu po květnovém rozloučení zveřejňovat další fotografie. Protože však vím, že máte rádi západy slunce, musím se s vámi podělit o jeden hodně zajímavý. Zapadající slunce jsem fotila v sobotu u Jiříkovic na Žďársku za silného ledového větru a teplotě 5°C.
To, co se odehrávalo na obloze, bylo úžasné, nic podobného jsem snad ještě neviděla.


Zpočátku se nedělo nic zvláštního ...

... později se však sluneční paprsky začaly prodírat skrze mraky a vytvořily spolu s nimi nádherné nebeské divadlo ...... svoji úlohu sehrály i jehličnany ...

... měnila jsem ohniskové vzdálenosti a místa, ze kterých jsem scenerii fotila ...

... chvílemi sluníčko vysílalo svazek paprsků, který vypadal jako vějíř ...... v další chvíli připomínal reflektory ...... občas sluníčko vykouklo mezi mraky ...

... při tom všem klesalo stále níž a níž, až se úplně schovalo.Nafotila jsem devadesát záběrů, na blog dávám třetinu z nich, což určitě bohatě stačí. Fotografie stejně ani zdaleka nevystihují to, co jsem viděla na vlastní oči.

Prozatím se s vámi loučím a přeji vám co nejhezčí podzimní dny.

Vaše HankaMusím se s vámi podělit

23. října 2016 v 21:12 | Hanka |  Příroda ČR

Moje předsevzetí a "silácké řeči" opět vzaly za své. Včera jsem nafotila záběry, o které se s vámi prostě musím podělit. Hlavně s těmi, kdo nemají možnost vyjet do přírody a pokochat se krásně zbarvenou podzimní krajinou.
Přestože se nekonalo prakticky žádné babí léto, ba naopak, počasí v poslední době nestálo za nic, příroda se nedala zmást a vyčarovala nádherné podzimní barvy. Včera se dokonce ukázalo sluníčko, i když muselo urputně bojovat s mraky, které se neustále kupily na obloze.
Vzhledem k tomu, že jezdíme na kratší, či delší, výlety téměř za každého počasí, včera jsme rozhodně nemohli zůstat doma. Vyrazili jsme tedy na okružní jízdu po Vysočině. Nejdříve jsme jeli na sever k obci Budíkovice, což je místní část města Třebíč. Místo na fotografování jsme měli předem vytipované, čekali jsme jen na pěkné počasí.

10:50 - 11:15Pokračovali jsme na severovýchod k obci Přeckov, zastávka byla rovněž krátká.

11:30 - 11:50Z Přeckova jsme se vydali na severozápad a zastavili za obcí Benetice. Zde jsme se zdrželi podstatně déle. Záběry jsou pořízeny většinou směrem k obci Svatoslav. Počasí se začalo kazit.

12:05 - 13:15Další cesta vedla na východ přes Velké Meziříčí a dále na severozápad do Stránecké Zhoře. To už jsme se dostali na Žďársko. Alej ve Zhoři jsme fotili na jaře a měli jsme v plánu se tam vypravit i na podzim. Včera to vyšlo, bohužel se však pokazilo počasí. Museli jsme občas dost dlouho čekat, až vyleze sluníčko z mraků.

13:50 - 14:45

Pak se počasí pokazilo úplně. Zvažovali jsme, že se vrátíme domů, na zpáteční cestě jsme však ze silnice zahlédli krásný rybník, který se dal fotit i pod zamračenou oblohou. Zajeli jsme tedy k němu a dali se do pořizování záběrů. Dodatečně jsem zjistila, že se jedná o rybník Vidlák nedaleko Měřína. Přímo na místě jsme pak byli nějakým cyklistou upozorněni, že se nacházíme na soukromém pozemku. Nikde žádná tabulka, která by soukromý majetek označovala. Naštěstí jsme pořídili dostatečné množství snímků, takže jsme urychleně vyklidili pole. S majiteli pozemků nejsou totiž žádné žerty. Škoda, rybník je opravdu nádherný, měli jsme v plánu zajet k němu znovu za slunečného počasí.

15:00 - 15:25V době, kdy jsme odjížděli od rybníka, najednou vyrazilo z mraků sluníčko a zářilo jako o život. Domů se tedy nejelo, vydali jsme se na západ k obci Vysoké Studnice na Jihlavsku. Nejdříve jsem vyfotila proti slunci kostel, ten neuvidíte, protože ho na blogu už mám, zato uvidíte zářivé barvy javorů, které rostly kolem silnice. Abychom se silnici vyhnuli, šli jsme dost daleko do pole a bližší záběry jsem pořídila vkleče z podhledu. Po desátém pokleku už jsem se nemohla zvednout, ač nerad, musel pomoci přítel. Překvapený
Barvy javorových listů byly v pozdně odpoledním slunci neuvěřitelné. Tato tastávka nám bohatě vynahradila předchozí zastávku u rybníka.

15:55 - 16:40

Ukázala jsem vám jen zlomek nafocených záběrů, myslím si však, že jich je až dost.

Prozatím se s vámi na neurčito loučím, neboť mi připadá, že občas přece jenom na blog něco dám, nemůžu jen sobecky křečkovat do "šuplíku".

Děkuji za vaše případné návštěvy, ovšem bez komentářů, aspoň něco musím dodržet.


Přeji pěkné dny v novém týdnu a skvělý prodloužený víkend! ☼☼☼

Vaše Hanka


Považuji za nutné ...

1. října 2016 v 23:47 | Hanka |  ÚVOD a jiné články

... lépe řečeno za slušné, či vhodné, znovu se omluvit, a to z tohoto důvodu - svůj blog jsem pozastavila s tím, že mi zabírá moc času a ještě z dalších důvodů. Měla jsem v úmyslu přestat i s komentáři, jenže mi to nedalo, a tak i nadále navštěvuji spřátelené blogy, píšu komentáře a odpovídám na vaše. Jsem v podstatě tam, kde jsem byla, zase vysedávám dlouhé hodiny u počítače a moje krční páteř silně protestuje.
Je vám určitě jasné, kam moje slova směřují. Dělám to strašně nerada, ale musím s psaním komentářů přestat, i když vaše blogy budu příležitostně navštěvovat, to si neodpustím.
Abych jenom neřečnila, chci vám ukázat, že nezahálím a stále pilně fotím.

Následující snímky jsem pořídila během letošního léta.

Babočky jsem vyfotila na rozkvetlém břečťanu u nás na dvorku.Dnešní západ slunce na Pálavě.Abyste věděli, že jsem živá a poměrně zdravá, budu i nadále jednou za měsíc měnit fotografii v záhlaví a fotografie v horní části úvodní stránky blogu. Dělám to i kvůli sobě, abych nezapomněla to, co jsem se pracně naučila.
Děkuji za pochopení a přeji vám všem zdraví a pohodu. ♥

Vaše Hanka