Červenec 2012

Křižácké tažení - jen pro otrlé

31. července 2012 v 20:38 | Hanka |  Hmyz a pavouci


Dneska odpoledne se zamračilo a mraky byly tak hrůzostrašné, že jsem se rozhodla je vyfotit. Jenže samotná obloha není nic moc a se střechami a televizními anténami nestojí teprve za nic. Naštěstí jsem si všimla, že jsou na dvorku mezi rostlinami natahané pavučiny, začala jsem tedy hledat a fotit pavouky - křižáky. Máme je totiž ochočené. ;-)


Mezi dvěma tújemi, které rostou v truhlíkách byla natažená pavučina a na ní jeden číhal - nejprve jsem ho vyfotila shora vestoje (stála jsem já) proti dlažbě ...


... potom jsem si klekla a vyfotila křižáka zespodu proti zdi ...


... a ještě jednou vkleče z druhé strany ...


... dalšího pavouka jsem vyfotila na břečťanu, zrovna si přenášel omotanou kořist ...
... jeden seděl v pavučině mezi větvemi borovice, byl to nějaký invalida, všimněte si, že mu jedna nožička chybí a dvě má kratší ... je taky vyfocený zespodu, jinak to nešlo ...


... na protější straně borovice byl další křižák, ten byl otočený zády ...


... jednu chvíli vystartoval po kořisti jako blesk a tady už ji má částečně omotanou ...


... na všech předešlých fotkách jsou malí mladí pavoučci, na poslední je starý veterán - křižák, který měří 4 cm (měřila jsem ho) - ten už vzbuzuje respekt ... vyfotila jsem ho na psím víně a opět zespodu ...... nevím jak kdo, ale já mám pavouky ráda.

Doufám, že jste přehlídku křižáků přežili bez vážnější újmy na zdraví! ;-)))

Komplex rybníků u Vícenic

30. července 2012 v 21:58 | Hanka |  Příroda Třebíčska


V nedávné době byl mezi Vícenicemi a Náměští nad Oslavou vybudován malebný komplex rybníků. Vždycky, když jedeme kolem, si říkáme, že bychom si je mohli vyfotit, ale zatím nám to nevyšlo. Dneska navečer jsme měli v Náměšti nějaké vyřizování, proto jsem využila příležitosti, vzala si foťák a na zpáteční cestě jsme k rybníkům zajeli. Jsem ráda, že mám zase několik snímků, které vám můžu ukázat.


Na břehu jsem si vyfotila tesaříky rudé


a jednu saranči, se kterou jsem si hrála na schovávanou,


a potom ještě strakapouda v nedalekém lese, jenže ten byl moc vysoko a taky se pořád schovával, takže snímek není kvalitníJsem spokojená, že to dnes tak hezky vyšlo.


Přeji vám pěkný zbytek večera a dobrou noc.

Zahradní květiny

29. července 2012 v 21:34 | Hanka |  Rostliny


Tohle už je naprosté zoufalství, nemám nic, co bych dala na blog, proto jsem doslova posbírala snímky květin, které jsem porůznu vyfotila na zahradě své sestry. Některé rostly v truhlících, jiné na záhonech.

Tady jsou:

Cynie
Jiřina


Lewisia


Lobelia


Muškáty


Sanvitalia


Třapatka nachová


Verbena
Když nic, tak aspoň trochu barev.

Doufala jsem, že něco vyfotím dnes odpoledne cestou od přítelových rodičů, bohužel, zrovna pořádně lilo.


Přeji vám příjemný nedělní večer a pěkné dny v příštím týdnu.

Pod sádeckým zámkem

27. července 2012 v 21:19 | Hanka |  Zajímavosti


Trošku jsem prozkoumala archiv a objevila nějaké nepublikované fotky z května. Není to sice žádná sláva, ale vzhledem k tomu, že momentálně nemám nic jiného, rozhodla jsem se dát je na blog. Nafotila jsem je pod sádeckým zámkem, zastavili jsme se tam, jako už několikrát předtím, na cestě od přítelových rodičů.


Nejprve pohled na čáslavický kostel, podobný snímek už na blogu mám ...


... prastaré, vlastně už mrtvé, stromy pod zámkem ...
... nápis na zdi zámku, bohužel, nevím co znamená ...


... jedno tajemné okno ...


... a tohle už je totem z odpočinkového areálu pod zámkem ...


... tři detaily ...


... kaplička, která stojí proti zámecké bráně, tedy o kousek níž ...


... když jsme odcházeli, vyfotila jsem si v jedné zahradě nádhernou kalinu ....... zítra opět žádný výlet nebude, máme teď na starosti úplně jiné věci. Možná však, že ještě objevím něco v archivu. ;-)


Přeji všem krásný víkend a houbařům a rybářům skvělé úlovky! :-)


Podvečer v heraltickém lese

24. července 2012 v 22:16 | Hanka |  Hmyz a pavouci


Dnes navečer jsme si "odskočili" do heraltických lesů, já s foťákem a přítel s nadějí, ža najde nějaké houby. Zatímco přítel hledal, já jsem fotila rostliny a hmyz. Moc se mi nedařilo, ale něco málo přece jen mám.
Nejspíš masařka obecná


Jak se jmenují tihle brouci nevím, nikde jsem je nenašla


Tohle by mohla být moucha domácí


Neznámá rostlina, aspoň pro mě


Slunéčko sedmitečné je jasné


Pavouk sekáč, pravděpodobně


Zvonek rozkladitý


Běžník se fotí strašně nerad, pořád se schovává ...Přítel našel dva hříbky a dva suchohřiby. V heraltických lesích je sucho.

Na zahradě

23. července 2012 v 21:26 | Hanka |  Rostliny


Na snímcích vlastně žádné zajímavosti nejsou, dalo by se říct, že je to spíš z nouze ctnost. Tyto snímky jsem nafotila dnes navečer na zahradě přítelových rodičů. Vzhledem k tomu, že je můj fotoarchiv prázdný, jsem ráda, že mám aspoň tohle.A je vymalováno!

Počasí se značně zlepšilo, tak doufám, že se mi podaří co nejdřív nafotit nějaké pořádné snímky.

Pro dnešek vám přeji dobrou noc a dále krásné dny! :-)

Drozdi

22. července 2012 v 21:21 | Hanka |  Zvířata a ptáci


Už nemám opravdu nic, o co bych se s vámi podělila, ale vzpomněla jsem si, že jsem nedávno vyfotila na jedli před naším domem drozda. Krmil mládě, které vypadlo z hnízda, tak dlouho, až malý drozdík odletěl. Toho jsem nevyfotila, protože nebyl v trávě skoro vidět. Bála jsem se jít blíž, abych nevyplašila rodiče.
Fotka není moc kvalitní, fotila jsem v krkolomné pozici a navíc byl drozd poměrně vysoko.O dva dny později prozpěvoval jiný drozd na plotě za domem. Ten se mi fotil líp, byl o dost blíž, ani se nebál a hezky pózoval.Tím definitivně končím a přeji všem pěkný nedělní večer.
Jižní Morava za deště

19. července 2012 v 22:18 | Hanka |  Příroda ČR


Minulou sobotu počasí totálně zklamalo a náš pravidelný výlet nevyšel. Vydali jsme se odpoledne jihovýchodním směrem, protože tam podle radaru nemělo pršet. Opravdu, na jihovýchodě bylo zpočátku polojasno, jenže postupem času se začalo zatahovat a brzy se i rozpršelo. Přesto jsme dojeli až na Pálavu a mně se dokonce podařilo pořídit několik docela slušných snímků.


Nejprve jsem v jedné obci uviděla keř s krásnými květy, připadal mi jako ibišek, ale to nechám na posouzení odborníkům ... odbornice Vendy nezklamala, jedná se o Trubač kořenující ... díky ...


... pohled na Pavlovské vrchy od Pasohlávek ... tento snímek jsem odbarvila, protože byl stejně skoro šedý, a natónovala domodra ...


... tenhle nádherný opletník plotní jsem nemohla nechat bez povšimnutí, zvlášť když na listu nad ním trůnila beruška ...
... na jedné louce jsme uviděli několik čápů a volavek, tou dobou docela slušně pršelo, což mě ovšem neodradilo ...


... náš výlet netrval moc dlouho, nemělo smysl dál jezdit a fotit v dešti ... na zpáteční cestě jsem si ale vyfotila ještě jednu krajinku, abych domů nepřijela s prázdnou ...


... v příkopu, nedaleko jednoho pomníčku, jsem uviděla několik denivek (nebyly to lilie, opravila mě Vendy), byly už sice skoro odkvetlé, ale jedna z nich ještě stála za vyfocení ... a to je poslední snímek z minulé soboty ...... tímto jsem opět vyčerpala téměř všechny použitelné fotky. Nejhorší je, že v sobotu se žádný výlet nekoná, navíc má stejně pršet, takže archiv zůstane zatím prázdný. Dál se uvidí! ;-)

Přeji všem dobrou noc a krásné dny do konce týdne.


Vendy, děkuji za neocenitelné rady, ve šlechtěných kytkách se skoro nevyznám!

Fotit lze i na dálnici

18. července 2012 v 21:29 | Hanka |  Reportáže


Poslední snímky z minulého pátku jsem pořídila na dálnici, samozřejmě opět za jízdy. Jednak jsem se nudila, jednak se mi líbily proměny mraků na obloze.


To je z naší páteční cesty všechno. Fotek z dálnice mám mnohem víc, ale myslím si, že to už by bylo opravdu příliš. Beztak si o mně mnozí z vás budou myslet, že jsem praštěná. ;-)Přeji pěkný zbytek večera a dobrou noc! :-)

Opouštíme Prahu

17. července 2012 v 21:30 | Hanka |  Města a obce ČRVe dvě hodiny jsme si vyzvedli vyčištěné foťáky a vydali se na cestu domů, však už bylo na čase, sotva jsem pletla nohama.


Ještě jsem pořídila jeden snímek rozkvetlého Václaváku ...


... a potom už jsem fotila jenom z auta při jízdě po magistrále ... hlavní nádraží ...


... jeden obrovský reklamní poutač ...


... střecha budovy Státní opery ...


... Národní muzeum ...
... a jako poslední vodojem, pravděpodobně na Pankráci (ten se mi moc líbil) ...... nic dalšího z Prahy už jsem nevyfotila, myslím, že to stačilo ...