Březen 2012

Přírodní památka Špilberk

30. března 2012 v 21:46 | Hanka |  Rostliny


Dostali jsme tip na další místo na Třebíčsku, kde se nacházejí koniklece. Je to lokalita nedaleko Náměště nad Oslavou a má název "Přírodní památka Špilberk". Předevčírem navečer jsme využili krásného počasí a jeli se na tohle místo podívat. Konikleců zde rostlo mnohem víc než u Ptáčova, jenže jsme přijeli dost pozdě, protože už byly většinou odkvetlé. Přesto jsme nějaké snímky nafotili.


Vzhledem k tomu, že bylo krásně jasno až do večera, počkali jsme si i na západ slunce.

Počasí se natolik pokazilo, že ze zítřejšího plánovaného výletu nebude nejspíš nic, ale to nevadí, hlavně že trochu napršelo.

Přeji všem pohodový víkend. :-)

Příroda se probouzí

29. března 2012 v 20:06 | Hanka |  Rostliny


V neděli bylo mnohem lepší počasí než v sobotu, proto jsme toho využili. Když jsme jeli od přítelových rodičů, vzali jsme to oklikou a zastavili se u Rokytné, přesněji v "Přírodním parku Rokytná". Přítel fotil hlavně řeku a já zase kytky, které se konečně začaly objevovat i v přírodě na Třebíčsku.
Dymnivka dutáKřivatec žlutýMokrýš střídavolistýPlicník lékařskýVětvička se svěže zelenými mladými lístky ...


... a nakonec žába, která mi pořád utíkala
Včera navečer jsme podnikli jednu krátkou vyjížďku s fotografováním a dobře jsme udělali, protože dneska se rapidně zhoršilo počasí. Ochladilo se, celý den foukal silný vítr a odpoledne začalo pršet (včera jsem totiž umyla okna). Na víkend to s počasím taky vypadá dost špatně, takže z focení asi nebude tentokrát nic, ... no, uvidíme.Sluneční reflektor

27. března 2012 v 20:39 | Hanka |  Příroda ČR


V sobotu jsme si chtěli, samozřejmě, vyfotit i západ slunce, jenže to vyšlo tak, že všude bylo jasno, jenom na západě se objevil veliký bouřkový mrak. Sluníčko za ním prosvítalo a vypadalo to docela zajímavě. Zastavili jsme tedy nedaleko Dačic u jednoho rybníka s tím, že si vyfotíme odraz ve vodě. Bohužel, k rybníku se kvůli rákosí a mokřině nedalo vůbec dostat, takže jsme fotili hlavně oblohu.


... tenhle úkaz se svým způsobem jevil ještě zajímavější, než "obyčejný" západ slunce ...
... sluneční reflektor ...
... tady už bylo sluníčko hodně nízko a reflektor zmizel ... následně jsme zmizeli i my ...... taky mizím ...


Vysočina - Jihlavsko

26. března 2012 v 19:28 | Hanka |  Příroda ČR


Když jsme v sobotu odjeli z bledulové rezervace na Jechovci, zastavili jsme na několika místech na Jihlavsku a pořídili pár záběrů, ale zatím to ještě není v přírodě na fotografování nic moc.


Přeji vám všem krásné dny v novém týdnu.


Bledule na Jechovci

24. března 2012 v 21:37 | Hanka |  Příroda ČR


Dneska jsme se vydali, stejně jako loni touto dobou, na Jihlavsko ke Staré Říši. Jeli jsme se podívat na jeden úžasný přírodní výtvor v lokalitě s názvem Jechovec. Kdo navštěvuje můj blog delší dobu, jistě si na loňský článek vzpomene. Pro případné porovnání najdete článek ZDE.

To je pro dnešek všechno.
Přeji všem hezký zbytek večera a dobrou noc. :-)

Březnový podvečer na Nových Mlýnech

22. března 2012 v 21:00 | Hanka |  Západ slunce


Západ slunce patří mezi moje nejhezčí zážitky, proto si ho, pokud možno, nenechám ujít. Tenhle jsem nafotila v sobotu na Pálavě.


Víc fotek ze sobotního výletu nemám. Pokud bude pěkně tuto sobotu, opět se někam podíváme. Doufám, že tentokrát mi půjde focení líp.

První jarní den

20. března 2012 v 20:05 | Hanka |  Rostliny


Konečně jsme se dočkali!!! Letos se první jarní den opravdu vydařil. Od rána svítilo sluníčko a obloha byla bez jediného mráčku.
V pět hodin odpoledne mi přítel zavolal z práce, že by se rád podíval do Ptáčova, jestli už nerozkvetly koniklece. Samozřejmě jsem byla pro, i když jsem si říkala, že na koniklece je ještě dost brzy. Nebylo, už začaly kvést, i když zatím jen poskrovnu. Protože se k prvnímu jarnímu dni hodí květiny, přeskočila jsem další sérii fotografií z Pálavy, abych vám ukázala, ptáčovské koniklece.
Přeji všem krásné jarní dny! :-)

Pálava v polovině března

18. března 2012 v 21:56 | Hanka |  Příroda ČR


Včera jsme se rozhodli, že se podíváme na Pálavu, hlavně na Pouzdřanskou step, protože jsme tam v této roční době ještě nebyli. Počasí nám přálo, i když se nad Novomlýnskými nádržemi vznášel opar, ale to je celkem normální stav.


Na první fotografii je v popředí strachotínský rybník a za ním Nové Mlýny v oparu ...


... přejeli jsme k Pouzdřanské stepi - zde jsme na úpatí ...


... a tady už téměř na vrcholu ... na šplhání do příkrého kopce bylo přímo úmorné vedro ...


... doufala jsem, že už najdeme na stepi nějaké květiny, ale byl tam jen suchý loňský porost, mezi kterým místy vykukovaly špičky listů kosatců, nafotila jsem tedy alespoň několik pohledů do krajiny pod stepí ...
... i suché rostliny mají své kouzlo ...


... potom jsem přece jenom objevila kytičku, vypadalo to, že je na celé stepi jediná - mochna jarní ...


... na stepi jsme se dlouho nezdrželi, mimo jiné i z důvodu, že se tam potulovaly davy lidí ... jeli jsme tedy dál a zastavili nedaleko Popic, bohužel, na tuto roční dobu jsme si vybrali špatné místo, nikde ani kousek zeleně ...

... chvilku jsme chodili mezi poli, tedy já se spíš ploužila, a pak jsme jeli zpátky na Nové Mlýny.


Sobotní výlet se nevydařil podle mých představ, navíc jsem nebyla zrovna v kondici, takže mě tentokrát ani moc nebavilo fotografování. Co se dá dělat, někdy to prostě nevyjde.


Přeji vám všem pěkné dny v novém týdnu! :-)


Březnový podvečer u rybníka

15. března 2012 v 20:25 | Hanka |  Západ slunce


Minulou sobotu bylo opět krásně, jenže my měli rodinnou oslavu, takže jsme nemohli nikam jet. Přesto se nám podařilo dostat aspoň navečer chvíli ven. Jeli jsme k Náměšti nad Oslavou, kde byly před nedávnou dobou vybudovány nové rybníky. U jednoho z nich jsme se zastavili a vyfotili si aspoň západ slunce.Tuto sobotu se chystáme na celodenní výlet někam dál, protože má být slunečné počasí. Už se moc těším.

Toulky předjarní krajinou

12. března 2012 v 21:12 | Hanka |  Příroda Třebíčska


Poslední fotografie ze soboty 3. března. Pocházejí z různých míst v okolí Mohelna a Dukovan.
Přeji všem pěkné dny v novém týdnu.