Únor 2011

V údolí Oslavy

28. února 2011 v 19:22 | Hanka |  Příroda Třebíčska


Z levého břehu Oslavy jsme přešli na pravý, ... nafotila jsem několik snímků proti proudu.

Pohled z mostu ...


... zdola nám "nadávali" dva psi z nedaleké chaty, retrívr a bígl, hájili svoje území ...


... a to už jsme sešli dolů na pravý břeh řeky ...... na posledním snímku je kousek ledové mozaiky, která se mi moc líbila ...... zítra budu pokračovat ...

Zima se ještě nevzdává

27. února 2011 v 21:46 | Hanka |  Příroda Třebíčska


Konečně jsem se dočkala!

V pátek jsem se rozhodla, že v sobotu, pokud bude tak pěkně jako předešlé dny, pojedu s přítelem fotit. Tak dlouho být zavřená doma už jsem opravdu nemohla vydržet. V sobotu ráno jsme vstávali s nadějí, že nás čeká další slunečný den, ale jaké bylo naše zklamání (a to je hodně slabé slovo), když jsme zjistili, že je zataženo. Skoro jsem začala věřit v nějakou vyšší moc, která mě chrání před dalším prochladnutím.
Co se dalo dělat, pustila jsem se do úklidu a vaření, ale pořád vykukovala z okna, jestli se počasí neumoudří. Moc se k tomu nemělo, ale když jsme o půl dvanácté sedli k obědu, najednou vykouklo sluníčko a na obloze se objevila první modrá místa.
Zkrátka a dobře, o půl jedné už jsme seděli s potřebným vybavením v autě a ujížděli z Třebíče. Moc daleko jsme nejeli, jenom na Oslavu k mlýnu Skřipina. Domů jsme se vrátili až po šesté hodině večer. Mám nafocený materiál na celý týden, jsem spokojená a určitě jsem znovu nenachladla! ;-)))

Zde je první série snímků.


Řeka Oslava ze skřipinského mostu - pohled po proudu ...

... potom jsme slezli dolů a fotili z levého břehu ...
... jeden pohled proti proudu ...... jak vidíte, zima se nemíní své vlády jen tak lehce vzdát ...Zítra přejdeme na pravý břeh Oslavy.

Umístění v soutěži "Poznej hrady ČR"

26. února 2011 v 20:35 | Hanka


Soutěže se zúčastnilo celkem patnáct osob, z toho jeden muž! Všichni soutěžící, až na dvě výjimky určili všechny hrady správně.
Hádání jsem vám dost usnadnila nápovědou, takže byla tahle soutěž hlavně o rychlosti.

Zde jsou jména soutěžících, které se umístily na čtvrtém až desátém místě:

4. Alenka perníkářka
5. Iva 221
6. Iva od Margarity
8. Ella
10. Alenka Kub.
.
Děvčata, děkuji za účast v soutěži a blahopřeji k úspěchu. Příště třeba budete rychlejší vy!
.
Třetí místo a diplom patří Jarmilce
.
Druhé místo s diplomem získala Hanička
.
Vítězkou soutěže "Poznej české hrady" se stává Lenička, která mi poslala správné odpovědi asi hodinu poté, co jsem dala soutěž na blog!


Ještě jednou všem děkuji za účast v soutěži a blahopřeji těm nejrychlejším!


Příští soutěž už vám tolik neusnadním!!! ;-)))


Vyhodnocení soutěže "Poznej hrady ČR"

26. února 2011 v 19:33 | Hanka

Týden utekl jako voda a nastal čas, abyste se dověděli, jak to vlastně bylo s českými hrady v soutěži.

Tady je máte:
1. Boskovický hrad
2. Helfštýn
3. Kámen
4. Kokořín
5. Lukov
5. Orlík
7. Rabí
8. Roštejn
9. Sovinec
10. Svojanov
11. Šternberk
12. Templštejn
13. Valečov
Teď lehce zjistíte, jak jste byli úspěšní v poznávání, resp. vyhledávání, našich hradů. Kdo se jak umístil zveřejním asi za půl hodiny.

Červená Lhota - zámecký park

25. února 2011 v 20:02 | Hanka |  Zámky a zámecké parky
Třetí pokus!!!
Zámek Červená Lhota jsme navštívili za krásného slunečného počasí koncem dubna 2007. Prošli jsme, samozřejmě, i zámecký park, ale fotografie jsem z nějakého důvodu nezveřejnila. Teď, když jsem dlouho nemohla pořídit nové snímky, se ty archivní hodí.

Bítov

24. února 2011 v 21:29 | Hanka |  Hrady a tvrze
Bítov jsme navšívili začátkem února 2008. V této roční době byl hrad zavřený, museli jsme se tedy spokojit s prohlídkou a fotografováním zvenčí.

Na cestě z Prahy

22. února 2011 v 19:26 | Hanka |  Západ slunceKdyž jsme včera odjížděli z Prahy, sluníčko se pomalu sklánělo k západu. Škemrala jsem tak dlouho, až mi přítel zastavil na parkovišti u nejbližší benzínové pumpy a já si zapadající slunce vyfotila.

To je všechno, pokud jste čekali něco jiného, je mi líto. Já byla šťastná, že mám po třech týdnech aspoň pár "čerstvých" snímků.Tohle je pole, na které jsem musela kvůli fotografování vlézt, ani si nepřejte vědět, jak jsem potom vypadala! Bahno, voda, led, ... to první se ocitlo hodně rychle na mých botách i kalhotách! ;-)))... na fotkách působí dost rušivě stožáry vysokého napětí, ale to mi tak moc nevadí ... snímky jsou hodně podobné, což mi nevadí taky, ... doufám, že ani vám.... trochu jsem přiživila svoje nachlazení, ale zastavili jsme se ve Velkých Popovicích na večeři a dala jsem si i čaj, snad se tedy moje pobíhání v mrazu po poli obejde bez následků.... a zítra už zase nastoupí archivní snímky ...

Foceno za jízdy

21. února 2011 v 21:49 | Hanka |  Zajímavosti


Dnes odpoledne jsme se vydali na takovou trochu delší cestu, protože si můj přítel potřeboval někde něco zařídit. Pro všechny případy jsem si vzala foťák. Zastavit se nedalo, tak jsem fotila za jízdy z auta.

Podle snímků určitě poznáte, kde jsme byli.


UPOZORNĚNÍ: Tohle není soutěž!!! ;-)))


Pohled z auta 1

Pohled z auta 2

Pohled z auta 3

Pohled z auta 4

Pohled z auta 5

Pohled z auta 6

Pohled z auta 7
Potom jsme přece jenom zastavili na jednom parkovišti a já si udělala ještě pár snímků venku. Uvidíte je zítra.

Údolí Doubravy

20. února 2011 v 20:59 | Hanka |  Příroda ČR


Tuhle sérii fotografií jsem měla připravenou, ale nějakým nedopatřením ji zapomněla dát na blog.

Snímky jsou z druhé poloviny října 2007, opět z kompaktu. Na rozdíl od letošního ledna jsme tenkrát šli proti proudu Doubravy po levém břehu od Chotěboře.Doubrava 1

Doubrava 2

Doubrava 3

Doubrava 4

Doubrava 5

Doubrava 6

Doubrava 7

Doubrava 8

Kořeny 1

Kořeny 2
Další archivní snímky jsou připraveny na zítřek.

Bezdrev - západ slunce

19. února 2011 v 20:06 | Hanka |  Západ slunceKdo hledá, najde, i když to není úplně přesné. Nehledala jsem, jenom trochu třídila fotky v archivu a při té příležitosti objevila spoustu nepoužitých starších snímků. Všechny pocházejí z kompaktu, kterým jsem fotila do vánoc 2008.

Kvůli špatnému počasí jsem včera nemohla vyfotit úplněk, tak vám nabízím západ slunce nad Bezdrevem z konce září 2008. Možná vám tyto snímky trochu prozáří šedivé dny.

Bezdrev je, jak možná víte, největší rybník na Českobudějovicku a třetí největší v ČR. Zastavili jsme se u něj, za krásného podvečera, na zpáteční cestě z Jižních Čech.
Starších fotografií z kompaktu, které jsem dosud nezveřejnila, mám v archivu poměrně dost. Možná ještě nebudu moci nějaký čas pořídit nové, takže se ty archivní budou hodit.